To wszystko z powodu kasy!

Miliony na koncie i sława śród tłumu
Idącym wprost na ciebie
Nie patrząc, za siebie
Nie widząc szczęścia na niebie
Widząc jedynie twoje portfele


Jakiś czas temu spotkałam się ze wpisem, gdzie autor pokazywał jak bardzo zmieniły się nasze polskie modowe blogerki na przestrzeni lat. Przeglądając komentarze, dość spora osób sugerowała, że to wina tylko i wyłącznie kasy.


A gdzie jest w tym wszystkim czas?

Zdjęcia, jakie mieliśmy okazję zobaczyć, były przeważnie z 2009 roku, więc jest to 7 lat różnicy. Popatrzcie na swoje zdjęcia z tamtych okresów czasowych. Jaki panował styl? Nasuwa mi się pytanie, jak można porównywać kogoś na przestrzeni lat, nie biorąc pod uwagę, że zmieniły się czasy. Moda się bardzo rozwinęła i najważniejsze minęło naprawdę wiele czasu. Owszem, może pewnym gwiazdkom odbiło z powodu kariery. Jednak po prostu stać ich by ubierali się u znanych projektantów. No ale co z tego? Te osoby miały nie iść drogą kariery, bo co powiedzą inni? Wybaczcie, ale kierowanie się innymi, nigdzie was nie zaprowadzi. Ty, jeśli wpadniesz na pomysł na siebie, też może kiedyś się będziesz ubierać się u sław. A jeśli nie? Nic nie tracisz. Wyczucie stylu, nie zależy tylko od naszych funduszy.


Wracając do tematu. Dobrym przykładem na to, że nasz styl naprawdę się zmienił, a może lepszym określeniem byłoby, rozwinął, jest nasze rodzeństwo. Przypomnijmy, jak oni ubierali się w naszym wieku. Pewnie ty, teraz nie pokazałbyś się w tym na ulicy. No, może się mylę. Po co to piszę? Bo nie rozumiem tego najazdu i ciągłego krytykowania, za to, jak zmieniły się znane osoby. Tylko dlatego, że robią karierę, a my jedyne co robimy, to o nich gadamy. A tak poza tym przecież my też się zmieniamy na przestrzeni lat, tak samo, jak te wszystkie znane nam osoby, które porównujemy.

No i to będzie tyle, jeśli chodzi o temat, jestem ciekawa waszej opinii. Zgodnie z obietnicą polecę kilka blogów z ostatniego wpisu >  ♥ ♥ 

31 komentarzy:

 1. Z kasą czy bez możemy się zmienić... to nie zależy od papierków. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie od zawsze gadają, ulubiony temat to pieniądze, więc nie dziwne, że się odbija to na bogatych ludziach. Ogólne przekonanie mówi, że osoba, która się szybko wzbogaciła, to osoba, której "odbija". Nie zawsze to jest prawdą, ale wszystkich ludzi nie da się do tego przekonać, bo niektórzy wiedzą leoiej.
  Pozdrawia.
  Szalonookie w krainie absurdu

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle zgadzam się z tobą w 100 procentach i mam takie samo zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasy się zmieniają to i moda się zmienia :) Tak jak napisałąś, pieniądze nie zawsze są za to odpowiedzialne

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy się zmienia i moda tak samo, więc nie można porównywać czegoś sprzed kilku lat z tym co jest teraz :)
  Pozdrawiam, Krystian :)

  powerlesss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również widziałam wspomniany przez ciebie post z porównaniem bloggerek teraz i sprzed początków ich działalności. Naprawdę mnie zmartwiło to, że mnóstwo komentarzy mówiło, że to zasługa pieniędzy. Mam takie samo zdanie jak ty. Ludzie najchętniej by tylko krytykowali, sami zapewne nie zdają sobie sprawy, jak ciężko było im zapewne odnieść ten sukces. Wiadomo, że teraz - mając możliwość współprac i kampanii ze znanymi markami wygląda to inaczej niż te siedem lat temu, ale to nie oznacza, że woda sodowa uderzyła im do głowy. Masz rację, że to wszystko też jest po części spowodowane modą - nie wyobrażam sobie blogerek ubierających się tak jak kilka lat temu :D
  Obserwuję, masz bardzo ładnego bloga i podoba mi się twój sposób pisania!

  www.boroviecka.pl (KLIK)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja uważam, że to zarówno zasługa czasu jak i pieniędzy. To prawda, że z roku na rok się zmieniamy ale tak właściwie patrząc na niektóre (podkreślam niektóre) blogerki czy sławne osoby to dzięki pieniążkom zmieniają swój wygląd jeszcze bardziej :)
  anonimoowax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Racja, wszystko się rozwija, moda również i nie rozumiem tego ciągłego krytykowania

  by-mags.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy się zmienia, bez względu na stan portfela. Blogerki zazwyczaj ciągle śledzą modowe i makijażowe trendy, dlatego na pewno wciąż się udoskonalają dzięki takiej wiedzy, a tworząc nowe stylizacje udoskonalają swój styl ubierania się. Niestety uważam, że pieniądze też mają wpływ na takie zmiany, bo jednak nie każdy może sobie pozwolić na różnego rodzaju zabiegi i wszystkie kosmetyki/ubrania, aczkolwiek na pewno pieniądze nie mają wpływu na nasz styl. Co najwyżej mogą nam dać większe możliwości, ale na pewno nie zrobią z nas dobrej stylistki czy makijażystki - tego trzeba się samemu nauczyć. :)

  im-dollka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystko się zmienia, rozwija, dlatego nie można komuś zarzucić, że nie robi już tego co siedem lat temu lub tworzy coś nowego ;) Charakter się zmienia nie zawsze pod wpływem pieniędzy. Każdy z nas niezależnie od stanu portfela napotyka różne sytuacje i one go w większości kształtują.
  Ważne jest to, jaki człowiek jest teraz.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak ma się kasę, to się z niej korzysta. Problem jest dopiero w tedy, gdy ktoś zaczyna się z tego powodu wywyższać ;)
  Fajny post!

  MÓJ BLOG ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem nie należy popadać w paranoję. Jeżeli kogoś stać na ubrania to sobie je kupuje, zresztą teraz można się doborz ubrać za grosze... Po drugie tak jak mówisz moda się zmienia.
  Pozdrawiam,
  sajecka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że czynników jest wiele. :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 14. Cóż... no niestety te bardzo popularne "gwiazdy" nie tylko na tle mody wydają naprawde chore pieniądze na ich stylizacje. Wydaje mi się, że właśnie dlatego tak się tego ludzie trzymają.

  Mój blog, zapraszam. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się z Tobą, nie rozumiem tej wiecznej nagonki na ludzi, którym udało się zrealizować w swojej pasji i przy tym zarabiać na życie, 7 lat to z jednej strony na prawdę dużo czasu, w ciągu którego bardzo się zmieniamy, ale też zadziwia mnie, jak przez jedyne 7 lat z osób kompletnie nieznanych niektóre bloggerki stały się guru mody rozpoznawalnymi w całym kraju. Super post!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie średnio co 7 lat zmieniają charakter (podobno). Niestety nie mogę się z tobą zgodzić, że pieniądze nie zmieniają ludzi. Znam osobiście osoby, którym po zastrzyku pieniędzy i "fejmu" zwyczajnie odjebało. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Każdy z nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy. Inaczej na każdego z nas wpływa zmieniająca się moda i postęp w blogowej karierze. Są tacy, których stać na ubieranie się u drogich projektantów i zachowanie przy tym swojego dawnego "Ja" a są też tacy, którym po pierwszych współpracach ze stronami typu Dresslink zwyczajnie odbija.
  Niemniej trzymaj się ciepło. Lubie posty, które choć odrobinę zmuszają mnie do refleksji więc obserwuję.
  Zapraszam! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Moda przemija, według mnie to po prostu czasy się zmieniają!

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie jestem blogerką modową. Wiem, że wszędzie zachodzą zmiany, w jakiejkolwiek specjalizacji czy aby fachowo to określić "branży". Komentarze komentarzami, jednak nie można rozpatrywać tego tylko i wyłącznie przez pryzmat pieniędzy. Zgadzam się z Tobą w stwierdzeniu, że jak można kogoś oceniać na przestrzeni lat. Pamiętam siebie jak byłam małą dziewczynką, a wiem jaka jestem teraz - moda przemija i postrzeganie pewnych spraw również. Miłego dnia!

  http://kochamcieanonimowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny post i blog
  zapraszam do mnie
  http://zakreconacalyczas.blogspot.com/
  :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wiele się pozmieniało, nie wszystkim odwala z powodu pieniędzy. Choć czasami i tak bywa, i rzadki przypadek to nie jest.

  MY BLOG - CLICK!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja mam swoj styl i nigdy nie podążałam slepo za hitami jakie są na manekinach

  www.lamia-riae.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Nawet wiem o jakim poście mówisz, bo sama z ciekawości weszłam na tego bloga i muszę przyznać Ci rację, że czas ma największą w tym role, bo tak jak napisałaś moda, styl się zmienia. :)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Z tym się zgodze :) Modaa się zmienia, wszystko generalnie się zmienia.. Ja równeż jak patrze na swoje zdjęcia sprzed 10 lat i widzę obecne 11 latki to jestem w szoku :D różnica jest zdecydowana.. ale tak jak napisałaś to dlatego, że kilka lat temu było modne po prostu coś innego :) teraz coś innego, za 10 lat pewnie będziemy się smiać z siebie jak mogliśmy tak wyglądać .. :D
  pozdrawiam ciepło!
  claudiyye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Moim zdaniem w tych czasach trudno nazwać coś "swoim stylem", niestety.
  Zapraszam Cię na mojego bloga, gdyż prowadzę go od niedawna i chciałabym poznać twoje zdanie :)
  https://marcjannabaskiewicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Oczywiście, że trzeba brać pod uwagę czas i również modę jaka panowała chociażby w tym roku 2009. Za jakiś czas pewnie będziemy patrzeć na swoje zdjęcia i też się zastanawiać jak mogliśmy w tym chodzić. Tak już jest :)
  http://aniaanaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgadzam się z Tobą, że kierowanie się innymi nigdzie nas nie zaprowadzi. Moda przez wszystkie lata naszego życia się zmieniała i nadal będzie to robiła, dlatego sama nie rozumiem krytykowania sławnych osób, które jakoś zmieniły swój styl. Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Każdy się zmienia, najważniejsze jest to, by zmieniać sie na lepsze!! ;)
  https://julietguliet.blogspot.com/2016/05/ozspecials.html zapraszam do mnie kochana! :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Pewnie, że każdy się zmienia! Masz rację w tym, że nie da sie obiektywnie porównać kogoś patrząc na jego stare zdjęcia pokazujące zupełnie inną modę ubioru, makijażu i w ogóle to co kiedyś było mega to teraz patrzy się na to z zażenowaniem. Jaki z tego wniosek, tak czy siak stare zdjęcia będą wypadać gorzej niż to jak ktoś wygląda teraz.

  www.kwietniowaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Pieniądze to podobno "szczeście" na jakis czas moim zdaniem.:) Póxniej okazuje się,że jesteśmy sami.:))

  Odpowiadam na każdą obserwację , zapraszam!:)
  claudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Podzielam zdanie, za kilkadziesiąt lat będziemy zapewne nosić sukienki działające jak tablet:)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 31. dokładnie.. porównywanie bez sensu..
  https://ameliarejmi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Jeden komentarz to jeden uśmiech
Jedna obserwacja to kolejny uśmiech
Więc dziękuje Ci, że cały dzień mogę chodzić uśmiechnięta
Nominacji do Tag`ów i LBA nie przyjmuję.